Hvězdy přijedou až k vám

Projekty

Rozhodli jsme se založit neziskovou organizaci a ve formě zapsaného spolku na vytváření našich akcí pro sociálně slabé, postižené nebo formou podpory k jiným neziskovým projektům. Také se snažíme podporovat a pořádat akce, které mají smysl a pomáhají, jak po stránce psychické nebo po stránce finanční. Spolupracujeme s řadou neziskových projektů.

HOBIT

Hobit je inovativní edukační projekt určený pro žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií. Smyslem projektu je předat žákům zcela jednoduché informace, které vedou k záchraně života při vzniku cerebro- a kardiovaskulárních onemocnění. Žáci se učí reagovat pomocí multimediálního a simulačního vzdělávání na příznaky mozkového a srdečního infarktu tak, aby byli schopni postiženému zachránit život.


Dobrocentrum

Dobrovolnický program vznikl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v roce 2015, jako snaha o zlepšení psychické kondice našich pacientů. Jelikož věříme, že dobrý duševní stav nemocného je klíčový pro celkové uzdravení, začali od října dobrovolníci pravidelně navštěvovat oddělení DRo (Doléčovací a rehabilitační oddělení) naší nemocnice. S pacienty hrají společenské hry, chodí na procházky, předčítají, nebo si jen tak povídají. Mimo to pro zpestření organizujeme i nejrůznější kulturní akce (divadelní představení, autorsk& aacute; čtení, dílny, zpívání s kapelou...).
Inspiraci pro založení DobroCentra u sv. Anny jsme získali z obdobných, úspěšně fungujících programů. Pokud se program osvědčí, a my věříme, že ano, bude rozšířen na další oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.