Hvězdy přijedou až k vám

Projekty

Rozhodli jsme se vytvořit zapsaný spolek, abychom mohli uskutečňovat akce pro sociálně slabé a postižené osoby, a zároveň podporovat další neziskové projekty. Chceme se zaměřovat na akce, které mají smysl a pomáhají lidem, ať už po stránce psychického zdraví nebo finanční situace. Spolupracujeme s řadou organizací, abychom mohli dosáhnout co největšího efektu a pomoci co největšímu počtu lidí. Vaše podpora nám umožní rozšířit náš dosah a pomoci těm, kteří to potřebují. Připojte se k nám a dejte nám možnost společně sdílet dobro.

Akce spolku:

Spolku PLANETÁRIUM MORAVA  byly přiděleny dotace z rozpočtových prostředků města Brna za účelem konání charitativních akcí pro děti a pro prarodiče a děti.

Spolek uspořádal společně s dalšími organizacemi několik větších akcí, na které použil peníze z dotace. První akcí 7.4.2019 bylo Rodinné odpoledne s Modrým hrochem, které se uskutečnilo na Kraví hoře. Spolek se účastnil velké akce Dobrý den Kociánko 30.5.2019. Na této akci si se zájmem mnoho hendikepovaných i široká veřejnost vyzkoušelo naše netradiční sportovní aktivity.

Následující akcí byl Sportovní den pro Dobro 16.6.2019 na pláži u Brněnské přehrady pro DobroCentrum u sv. Anny. Mimo tyto jmenované se účastnil i jiných charitativních akcí.

Velká akce 16.5.2019 byl Sportovní den nejen pro seniory s vnoučaty a pravnoučaty na Slovanském náměstí, kde se i za chladného počasí sešlo mnoho účastníků.

Všechny akce byly úspěšné svojí návštěvností a kladným ohlasem všech zúčastněných.

 

Podporujeme:

HOBIT

Hobit je inovativní edukační projekt určený pro žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií. Smyslem projektu je předat žákům zcela jednoduché informace, které vedou k záchraně života při vzniku cerebro- a kardiovaskulárních onemocnění. Žáci se učí reagovat pomocí multimediálního a simulačního vzdělávání na příznaky mozkového a srdečního infarktu tak, aby byli schopni postiženému zachránit život.


Dobrocentrum

Dobrovolnický program vznikl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v roce 2015, jako snaha o zlepšení psychické kondice našich pacientů. Jelikož věříme, že dobrý duševní stav nemocného je klíčový pro celkové uzdravení, začali od října dobrovolníci pravidelně navštěvovat oddělení DRo (Doléčovací a rehabilitační oddělení) naší nemocnice. S pacienty hrají společenské hry, chodí na procházky, předčítají, nebo si jen tak povídají. Mimo to pro zpestření organizujeme i nejrůznější kulturní akce (divadelní představení, autorsk& aacute; čtení, dílny, zpívání s kapelou...).
Inspiraci pro založení DobroCentra u sv. Anny jsme získali z obdobných, úspěšně fungujících programů. Pokud se program osvědčí, a my věříme, že ano, bude rozšířen na další oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.